Uitwisseling met Werkenrode

di 31.10.17

Dinsdag 31 oktober brachten negentien leerlingen van de Werkenrodeschool een bezoek aan Metameer in Boxmeer. Al eerder waren de jenaplanleerlingen naar Groesbeek geweest. Werkenrode is een school voor kinderen met een lichamelijke of meervoudige handicap. Onze leerlingen stonden er versteld van hoe behendig de leerlingen waren in hun rolstoel op het hindernisparcours en tijdens een potje rolstoelhockey. Kim (15) was onder de indruk van hoe leerlingen met elkaar omgaan. "Ze gaan daar veel rustiger met elkaar om. Daar respecteren ze elkaar. Ze helpen elkaar ook."

"Ze vonden onze school heel groot en druk," vervolgt de 15-jarige Chenoa. "Toen er een klas van 26 leerlingen het dramalokaal binnenkwam, schrokken ze wel een beetje. Ze zijn een klas van negen gewend." De jenaplanleerlingen gaven een rondleiding en kwamen er zodoende achter dat hun school niet heel rolstoelvriendelijk is; de rolstoelen pasten net door de deuren. Na de rondleiding volgde een lunch. Ze hebben met elkaar gesproken over wat ze later willen gaan doen, over muziek, Instagram... Er zijn nieuwe vriendschappen gesloten. Chenoa houdt contact en gaat binnenkort stagelopen op Werkenrode. De meiden maken een fotoboek en bieden deze later aan.

Laatste nieuws

ROQUIN